Valbona Spahiu këngëtarja më e mirë e live-it e bën duetin me këtë reper

Valbona Spahiu është zëri i preferuar i shumë njerëzve, dashamirës të muzikës live, të amtosferes që merr flakë. Te gjithë e njohin Valbonen, këngëtaren që e ndez atmosferen kudo ku është e ftuar për të kënduar. Zëri i bukur, nuk po mungon as me këngë të shoqëruara me videoklipe. Pak […]

Realizon 45 portrete të presidentëve amerikan, nga Bushi deri tek Trump

Me rastin e shënimit të 500 vjetorit të Kumanovës dhe në nderë të festës së madhe amerikane të pavarësisë 4 korrik dje në Kumanovë është hapur ekspozita e artistit Borçe Todorovski nga Prilepi ‘Portretet e presidentëve amerikan’. Ekspozita me 45 portrete të të gjithë presidentëve amerikan është prezantuar për herë […]

Elezi: Përmes MSIP programit 300 fëmijë nga Zhelina do fitojnë shërbime më të mira në arsim!

Përmes programit MSIP, 300 fëmijë të komunës së Zhelinës do të përfitojnë shërbime më të mira në arsim me rekonstruimin e shkollës në fshatin Pallaticë, derisa banorët lokal do përfitojnë infrastrukturë më të mirë përmes rekonstruimit të rrugës lokale nga fshati Grupçin për në fshatin Novo Sellë. Përmes Projektit për […]

Njihuni me këngëtarin e hitit ‘Champion’ (Video)

Luan Arifaj i njohur si ‘Pharao’ jeton dhe vepron në Zvicër, si 14 vjec ka shkruajtur tekstin e parë të këngës ndërsa është inspiruar nga muzika xhamajkane, reggae dhe dancehall. ‘Pharao’ po bën muzikë me një stil të panjohur në trevat shqiptare. Me tekst të tij, miksim dhe masterizim nga […]

Dashurie Bilaj e ndryshon pamjen dhe vjen përvëluese

Dashurie Bilaj është shqiptarja që godet me çdo foto që poston në rrjete sociale. Ajo, bije në sy përherë për shkak të hireve të saj. Këngëtarja dhe modelja me linja bombastike, së fundi ka ndryshuar pamjen. Ajo po duket e jashtëzakonshme. Dashuria, missi me disa kurora, duket “hot” dhe po […]

Pas reagimit të Dimitrievski, Filipçe ndryshon vendimin!

Pas reagimit nga ana e kreut të komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në lidhje me vendimin e Ministrisë së shëndetësisë që ndryshimi i gjinisë të bëhet në kuadër të buxhetit të shtetit, ka reaguar kreu i komunës së Kumanovës, Dimitrievski i cili është shprehur kështu: “Bëj cfarë të duash me […]

Aksion pastrimi në komunën e Kumanovës

Një aksion pastrimi në komunën e Kumanovës është ndërmarë tek disa deponi lokale ku janë përfshirë të punësuarit në komunë bashkë me kryetarin Maksim Dimitrievski. Aksioni për pastrimin e deponisë së egër në lokacionin e magazinës ushtarake është ndërmarë pas iniciativës së grupit ‘Mos u bëj mbeturinë’ ku janë përfshirë […]

Rabiti dhe Fjolla Hox sjellin projektin “Na dy”

Rabit Hysenaj është anëtari i rep grupit shqiptarë “Albanian Outlawz” grup ky që funksionon në shtetin e Zvicrrës. Kohë më parë Rabiti realizoi një këngë shum të suksesshme me reperin nga Shqipëria Yong Zerka këngë kjo e cila pati sukses të madhë në mbarë trojet shqiptare! Rabiti njifët ndër reperët […]

Nebi Ademi: Do të përfundoj karierën e kickboksit me një meç në Prishtinë

E ka nisur si i ri rrugën e karates për të vazhduar më tej në kickboks e më pas edhe në biznes. Nebi Ademi jeton në Zvicër, ka shkuar si një 14 vjeçar dhe vazhdon të jetë një figurë shembull dhe e suksesit për shqiptarët atje. Edhe pse ende në […]

‘Xhi më bone’ nga Keli, projekt i jashtëzakonshëm nga këngëtari i njohur (Video)

Këngëtari i njohur i skenës shqiptare Keli ka publikuar një tjetër projekt shumë interesant të cilin e ka titulluar ‘Xhi më bone’, një version në theksin e Pollogut ku këngëtari vjen me një storie shumë interesante ku luan rolin e një djaloshi të ri i cili vrapon pas një vajze. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: