Elezi: Mekanizmi i Faktoringut mund të përmirësojë likuiditetin e kompanive vendore

Sot është mbajtur Konferenca e parë regjionale në temë ‘Faktoringu si mënyrë alternative për financim”, ku fjalimin rasti para të pranishmëve kishin zv.ministrja e financave Dr. Shiret Elezi dhe zv.kryeministri Koço Angjushev, ndërkohë që konferenca është mbajtur në kuadër të Projektit të USAID për Faktoring. Zv.ministrja Elezi potencoi se qasja […]

Zv.ministrja Elezi merr pjesë në konferencën regjionale për faktoring, si mënyrë alternative për financim

Nesër (14 maj 2019 – e martë), zv.ministrja e financave Dr. Shiret Elezi pritet që të merr pjesë në konferencën regjionale për faktoring, si mënyrë alternative për financim te bizneseve. Konferenca do të fillojë në ora 09:00 dhe do zgjasë deri në ora 17:00, ndërkohë që të pranishëm në panel […]

“Ndihmoni edhe ju”, aksion humanitarë në fshatin Poroj

Një aksion humanitarë po organizohet nga Bashkësia Lokale e fshatit Poroj në qytetin e Tetovës me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit për gjithë familjet në nevojë. Aksioni është ndërmarë me qëllim të ndihmohen të gjithë ata që kanë nevojë ndërsa të gjithë ata që mund të ndihmojnë atë […]

IzzY nuk ndalet, godet me projektin ‘Asaj’ (Video)

Ismir Buzhala më emer artistik IzzY me preardhje nga Kosova por që jeton e vepron në Gjermani ka sjellur mega projektin e tij të parë në karrierë dhe projekt mjaft profesional. Me tekst nga vetë Reperi ndërsa muzika nga producenti i njohur Nurteel dhe një realizim mjaft i bukur i […]

Gjon Bisaku: Ekipit të Real Madrit dhe Messit ju dhurova imazhin e Nënë Terezës dhe librin e Ismail Kadaresë

Ai u bë një atraksion i vërtetë edhe në mediat e huaja për shkak të vizitës që kishte bërë tek ekipi i Real Madrit dhe tek shtëpia e Lionel Messi. Gjon Bisaku me origjinë nga Kosova tashmë po bën namin në Zvicër. Ai më parë ka jetuar në shtetin helvetik […]

Para publikimit të klipit, Alida vjen e nxehtë në fotot e reja (Video)

Ajo nuk din të ndalet, është një divë e vërtetë në muzikë, punon shumë sa që nuk e din sa është një 24 orësh e madje as orët nuk i mjaftojnë për të treguar sukseset. E gjenë sa andej e sa këndej, në Gjermani, në Shqipëri, në Belgjikë e në […]

Elezi: Nga BERZH sigurohen mjete për rrugët Shkup – Bllacë dhe Kërçovë – Gostivar

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të financojë ndërtimin e autostradave nga Shkupi për në Bllacë dhe nga Gostivari drejtë Kërçovës, më saktësisht pjesa e parë nga Kërçova drejtë Bukojçanit, këtë e ka theksuar zv.ministrja e financave Shiret Elezi. “Në takimin vjetor të BERZH është diskutuar për bashkëpunimin aktual […]

Forumi Ekonomik i Vjenës, Maqedonia Veriore në fokusin e ngjarjeve prestigjioze të kryeqytetit austriak

Forumi Ekonomik i Vjenës, platforma ekonomike europiane me seli në Vjenë organizon edhe këtë vit forumin ekonomik nën moton “Perspektiva të reja në Republikën e Maqedonisë Veriore”. Ky forum pritet të mbahet në Vjenë më 20 maj 2019 në selinë e operatorit kryesor austriak të telekomunikacionit “A1 Telekom Austria Group”, […]

Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik prezanton ofertën studentore

Bordi drejtues i Universitetit Ndërkombëtar Ballkanik (IBU), në një takim me gazetarët ka prezantuar aktivitetet, objektet arsimore në kampus, bashkë me arsyet se përse duhet të zgjidhet ky universitet, raporton Anadolu Agency (AA). Kryetari i Bordit Ekzekutiv të IBU-së, Aydogan Ademoski, zëvendëskryetari, Eser Cevahir dhe anëtari, Imer Selmani, në konferencën […]

Elezi: Strategjia e re për bashkëpunim dhe projekte me BBRZH do të miratohet deri në fund të majit

Shkup, 9 maj – Strategjia e re katër vjeçare për bashkëpunim me Bankën Botërore për Rindërtim dhe Zhvillim do të miratohet deri në fund të muajit maj, kështu ka deklaruar zv.ministrja e financave Shiret Elezi. Në strategjinë e re do ketë më shumë projekte të cilat duhet të përmbajnë tre […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: