Elbasan Munishi vjen me projekt të ri: Pse i këndoj dashurisë së pamundur (Video)

Hit këngëtari tetovarë dhe një nga vokalet më të mira që ka skena shqiptare Elbasan Munishi vjen me një videoprojekt të ri të cilin e ka titulluar ‘E pamundur’. E gjithë ngjarja në këtë projekt përshkruhet si e jashtëzakonshme pasiqë në të përfshihet një storie e dashurisë së pamundur e […]

Art Rushiti, menaxhuesi i faqeve të mëdha të showbizzit botërorë: Flet djaloshi që pa nga afër Beyoncen

Ndoshta mund të duket pak abrusde mirëpo qëllimi i tij është që të arrijë në majat më të larta të menaxhimit të këtyre rrjeteve sociale. I riu nga Gjilani i Kosovës, Art Rushiti në një bisedë për InfraRed të gazetës KOHA tregon se e ka nisur gjithnjë si një hobi […]

Elegante dhe në formë, Shqipja godet me ‘Wine slow’ (Video)

Një këngëtare shumë me stil dhe me elegancë që vërehet dhe në videoprojektin e ri të publikuar me titull ‘Wine slow’, këngë kjo e shkruar me tekst nga Ghulo e muzikë nga Nurteel ndërkohë që videoklipi i saj është realizuar nga BUG. Shqipja nuk do të ndalet vetëm me këtë […]

Zv.ministrja Elezi pjesë e meshës në nderë të Papa Françeskut, vizita në shenjë nderimi ndaj Nënë Terezës

Zv.ministrja e financave Dr. Shiret Elezi sot ka qenë pjesë e meshës së mbajtur në sheshin e Shkupit me rastin e vizitës së Papa Françesk i cili pas vizitës në Sofje të Bullgarisë e vazhdon qëndrimin e tij në Shkup. Ardhja e Papa Françeskut në Shkup bëhet në shenjë mirënjohje […]

Blaze dhe Ari lëkundin themelet e repit me “Luftë per Dinero”

Pak ditë më parë u bë e ditur se labeli “Realeyez”, i formuar në vitin 2017 dhe që tashmë është një markë suksesi në industrinë e muzikës, madje edhe përtej kufinjëve shqiptar, po prezantojnë një produkt të ri muzikor. Yjet e labelit, Blaze dhe Ari sapo kanë lansuar projektin “Luftë […]

Elezi: Indikatorët makroekonomik dhe institucionet ndërkombëtare vërtetojnë se ekonomia shkon përpara

Indikatorët makroekonomik tregojnë se ekonomia shkon përpara, në kushte kur në nivel global bëhet sfidë për tarifat doganore, ekonomia jonë po shënon një rritje në industri dhe eksport, kështu thekson zv.ministrja e financave Shiret Elezi. “Prodhimi industrial ka rritje prej 10% në dy muajt e parë të vitit, sipas të […]

Veliaj para FR të BDI-së në Tetovë: Lehtë e kanë ata nga shkallët e stadiumit të flasin dhe të gjykojnë

Nëse më shumë mërzitemi me atë se çka shkruajnë portalet e ditëve të sotme se sa çka do të shkruajnë librat e historisë pas 20 viteve, atëherë qoft lënë kjo punë! Mirëpo nëse do merremi me atë se çka do të shkruajnë librat e historisë pas 20 viteve, atëherë na […]

Kujt i thotë ‘Kjo dashni’ këngëtari Driton Jakaj? (Video)

Këngëtari i njohur kosovar, Driton Jakaj, sapo ka lansuar projektin më të ri muzikor, këngën me titull “Kjo dashni”. Jakaj, i njohur si këngëtar mjaft i angazhuar, që ndër vite e ka kultivuar suksesshëm muzikën folklorike, popullore dhe atë zbavitëse, është gati për të qenë pranë adhuruesve edhe këtë sezon. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: