Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë

vull

Rasti ndodhet në fazën përfundimtare dhe sot pritet që mbrojtja të jap fjalët përfundimtare. Në seancën e kaluar fjalët përfundimtare në më shumë se tre orë i dha avokati i Mitko Çavkovit, Sashko Dukovski. Fjalët përfundimtare do t’i japin edhe avokatët e 16 të akuzuarve tjerë, ndërsa më pas të […]

Ndjekje e drejtpërdrejt e nënshkrimit të protokollit për anëtarësim të vendit tonë në NATO dhe konferencë shtypi e zëdhënësve të Qeverisë, Boshnjakovski dhe Hoxha

vull

Me fillim në ora 11:00 së bashku ti ndjekim zhvillimet në Bruksel ku do të bëhet nënshkrimi i protokollit për anëtarësim të vendit tonë në NATO si dhe deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg dhe Ministrit të Punëve të Brendshme, Nikola Dimitrov. Në qendrën e mediave do […]

Sot shkruhet historia për Maqedoninë e Veriut

vull

Aleatët e NATO-s së bashku me ministrin e jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov do të nënshkruajnë protokollin e pranimit, me Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur edhe vet sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, shkruan ksp. Kjo vjen, ku pas mosmarrëveshjeve thuajse prej 3 […]

Ahmeti në intervistën për TVM 2 flet edhe për zgjedhjet presidenciale

vull

Lideri i BDI-së Ahmeti ka folur edhe mbi zgjedhjet presidenciale dhe kandidaturat ndërkohë që ka thënë se për momentin në vend nuk ka rrethana që një shqiptarë të fitojë në zgjedhjet presidenciale. `Pas mbledhjes së fundit të kryesisë qendrore ku u diskutuan shumë çështje e mes tyre edhe zgjedhjet presidenciale, […]

Dauti në Repubikën e Greqisë – takim pune me zëvendës kryetarin e dhomave ekonomike në nivel të Bashkimit Europian, Konstandin Mihalos

vull

Ministri për investime të huaja në Qeverinë e Repuplikës së Maqedonisë,Bardhyl Dauti, më datë 31.11.2019, ishte në udhëtim zyrtar në Republikën e Greqisë ku pati takim pune me kompani të ndryshme potenciale të cilat janë të interesuara të investojnë në Republikën e Maqedonisë. Ministri Dauti gjithashtu u takua edhe me […]

Sekreti që di Albin Kurti, për Edi Ramën!

vull

Nga Poli Hoxha – Përpara pak kohësh mediat e Kosovës, por edhe këtu në Shqipëri, zbardhën pak a shumë një bisedë të tensionuar mes liderit të Vetëvendosje Albin Kurtit dhe kryeministrit të Shqipërisë, e cila kaloi deri në sherr, me sa duket të pa rikuperueshëm më. Debati është zhvilluar në […]

Albin Kurti, kundër oligarkëve në Shqipëri e gjymtuesve në Kosovë

vull

Nga Nikoll LESI/ Shqipëria ndodhet në krizë të madhe politike dhe në prag të një destabiliteti shkatërrues me 16 shkurt për fajin e kryeministrit Rama dhe oligarkisë e mafias së organizuar, e cila sipas opozitës, po drejton vendin. Ndërsa Kosova po lufton me treshen Thaçi-Vuçiç-Rama, të cilët me sharrë në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: