Politikanja seksi, askush nuk e dëgjoi atë në seancë por….

vull

Një politikan brazilian nga Santa Catarina është vënë në shënjestër nga kritikat e rrjeteve sociale që kur ajo u shfaq në parlament në një veshje të kuqe provocative. Ish-kryetarja e një komune, Ana Paula De Silva, Paolina morri pjesë në mbledhjen e parlament me 1 shkurt dhe tërhoqi vëmendjen me […]

Barca do të nis pa Mesin, Reali në sulm me Benzemën dhe Vinisius (FOTO)

vull

Sonte në ora 21:00 në Camp Nou luhet “El Classico” e parë për vitin 2019 në gjysmëfinale të Kupës së Spanjës. Barcelona pret rivalin e përjetshëm Real Madrid në një takim ku katalanasit do ta fillojnë pa kapitenin Lionel Messi transmeton KohaNews. Formacionet me të cilët kanë vendosur të dalin […]

Rasti i fundit i Bejl që të tregohet në Real

vull

Ish-futbollisti dhe drejtori sportive i Real Madridit, Predrag Mijatoviq ka shprehur pakënaqësi nga loja e futbollistit Gareth Bejl. “Në ndeshjen ndaj Barcelonës, Bejl do të ketë mundësin e fundit të tregohet se vlen ta mbaj fanellën e mbretërve. Mendoj se të gjithë janë të shqetësuar nga ai. Ai të gjithëve […]

Arben Asllani, 33 vjeçari nga Shkupi ende i zhdukur

vull

Faik Arsllani, (33) nga Shkupi, njofton edhe një herë për zhdukjen e vëllaut të tij Arben Arsllanit, 33-vjeçar, i cili me 23 janar të këtij viti, rreth ores 22 e 30 është larguar nga banesa e tij në lagjen Veri të Shkupit. Faik Asllani shkruan se prej atij momenti nuk […]

Gjermania: I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut si partneri më i ri i NATO-s

vull

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë sot uroi nënshkrimin e Protokollit aderues së Republikës së Maqedonisë për anëtarësim në Aleancën Veriatlantike, duke i shprehur mirëseardhje partnerit të ri të NATO-s. “Republika e e ardhshme e Maqedonisë së Veriut është në rrugë që të bëhet aleate e NATO-s. Protokolli aderues […]

Parlamenti Studentor i UT-së mori pjesë në mbylljen e fushatës “Ti je një luledielli”

vull

Një delegacion i Parlamentit Studentor i Universitetit të Tetovës, i udhëhequr nga kryetari Islam Imeri, sot mori pjesë në përmbylljen e fushatës humanitare “Ti je një luledielli”, e cila u mbajt në klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve në Shkup. Ky aksion humanitar u ngrit me iniciativën e gazetares Albana […]

Kryeministri Haradinaj: Ditë feste për Kosovën, fillojnë punimet për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore Fushë Kosovë – Hani i Elezit

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Kontratës komerciale ndërmjet INFRAKOS dhe GCF (Generale Construzioni Ferrovarie), për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore, segmenti Fushë Kosovë – Hani i Elezit, nënshkrim ky që u bë nga Agron Thaçi, Kryeshef Ekzekutiv në Hekurudhat e […]

A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë e Kosovën?

vull

Nga Spartak Ngjela A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti? I. Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: