Home Authors Posts by vull

vull

9969 POSTS 0 COMMENTS

Elezi: Në fazën e dytë të MSA-së, personat fizik dhe juridik...

0
Me kalimin e vendit në fazën e dytë të Marrëveshjes së stabilizim asociimit (MSA), personat fizik dhe juridik mund të investojnë në pasuri të...

Gjendet 13-vjeçarja shqiptare e humbur, arrestohen 5 persona

0
13-vjecarja shqiptare, e cila u raportua e humbur që prej datës 1 shkurt, është gjendur sot në Hertfordshire, Angli. Sipas burimeve nga Policia Angleze,...

Armand Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s

0
Presidenti i Federatës së Futbollit Shqiptar, Armando Duka është zgjedhur sot anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Ky është një lajm shumë i mirë...

Kush ta dha atë mandat që të deklarosh të vdekur një...

0
Kush ta dha ate mandat gjithekombetar qe te deklarosh te vdekur nje te katerten e Shqiperise, vella Ali? – kush qendron pas teje kur...

Skiatorja tregon pasojat e rrëzimit: Kush e di ç’ngjyrë do kenë...

0
Dy skiatoret amerikane Lindsey Vonn dhe Laurenne Ross nuk e kanë nisur aspak mirë Botërorin e skive në Suedi. Ato janë rrëzuar në supergjigandin...

Spartak Ngjela: Thaçi te lobi ruso-serb, Rama me brekushe në Arabi

0
Nga Spartak Ngjela – Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i...

230 euro gjobë për shqiptarin në Mal të Zi, sepse vendosi...

0
Emin Beqaj nga Tuzi i Malit të Zi është dënuar në shumën prej 230€ për shkak se për festën e Ditës së Flamurit kishte...

Xhufi: Jam dakord që Mitrovica e Veriut të jepet në këmbim...

0
Historiani Pëllumb Xhufi i ftuar në emisionin “Arena”, e konsideron Mitrovicën e veriut si vatër të problemeve jo vetëm për Kosovën por edhe për...

Philippe Coutinho – zhgënjimi më i madh në historinë e Barçës

0
Po mos ta kishin paguar 160 milion euro, ndoshta kritikat në llogari të tij nuk do të ishin aq të ashpra. Kështu Coutinho është...

Mourinho në Inter!

0
Janë të shumtë tifozët e Interit të cilët ëndërrojnë që një ditë sërish në bankën e klubit të tyre të ulet trajneri Hoze Murinjo...

Rama: Ne shqiptarët kemi dy shtete dhe katër kryeministra në Ballkan

0
Kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili po qëndron në Britaninë e Madhe, gjatë një diskutimi në sallën e Institutit Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, korrigjoi...

Indinjatë në mediat sociale: Macron nxjerr orën luksoze gjatë intervistës

0
Zemërimi francez për reformën e pensioneve të shtyrë nga presidenti francez Emmanuel Macron u ndez nga masa e tij kur ai hoqi në mënyrë...

Plenkoviç: Putini do të arrestohej nëse vinte në Kroaci

0
Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç tha sot në Bruksel se presidenti rus Vladimir Putin, për të cilin Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi ​​një urdhër, do të...

Kërkohen punëtorë për Ohrin dhe Strugën, kanë mbetur qindra vende të...

0
Qindra vende pune këtë sezon turistik në Ohër dhe Strugë do të mbeten të paplotësuara sepse ka pak interes për punësim. Punëtorët turistikë kanë...

Sa fitojnë shoferët e autobusëve në Gjermani: “Ejani në punë, kemi...

0
Paga për orë për shoferët e autobusëve në transportin publik në shtetin federal të Rhine-Westphalia është 15,60 euro. Gjermania ka një deficit të madh të...