Thursday, July 25, 2024
spot_img

Bajrami: Arben Fetai të hetojë lidhjet e ministres Bozhinovska me kompanitë bullgare e serbe

Bajrami: Arben Fetai të hetojë lidhjet e ministres Bozhinovska me kompanitë bullgare e serbe

I bëj thirje publike zëvendëskryeministrit për qeverisje të mirë, Arben Fetai, që ta hetojë vërtetësinë e këtij lajmi dhe biografinë e koleges së tij e cila do të udhëheq me një resor që i bie të ketë konflikt interesi. Paramendoni nji ministre e energjetikës që është e lidhur me disa kompani të energjetikës, një prej të cilave edhe objekt hetimi për keqpërdorim në vendin tonë.

“Sanja Bozhinovska është e lidhur edhe me “RUDNAP DOOEL” Shkup, ku ka qenë menaxhere. Kjo kompani nuk ekziston më sepse më 6 dhjetor 2017 ishte objekt i një hetimi nga Policia Financiare e Maqedonisë së Veriut. Dyshimet ishin se ka dëmtuar kompaninë shtetërore energjetike MEPSO me 700 mijë euro”.

Ish bashkëpartiaku im i cili gojën e kishte plot me retorikë kundër oligarkëve sërb e rus në RMV, sot e ka mundësinë që të tregojë a ka guxim ti del në ballë VMRO-së, koleges me shtetësi bullgare dhe me biznese sërbe.

– Naim Bajrami, Aleanca për Shqiptarët, anëtar i Kryesisë

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3281246655343585&id=100003748487288&mibextid=oFDknk&rdid=rVwTFdxXbJJnjTIj

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT