Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Benzema: Turp, Vinicius dhe Casimiro pinin dhe luanin FIFA para garës

1 min read

Karim Benzema e ka ndjekur debaklin e Realit në derbin me Barcelonën, nga kutia e “Santiago Bernabeut”. Carlo Ancelotti nuk ka dashur të rrezikojë dëmtimin e futbollistit francez, ka vendosur që derbin ta luajë pa të.

Një ditë pas ndeshjes, është e qartë se vendimi i Benzemas për të mos garuar për një vend në skuadër ishte i pari nga disa vendime të këqija të Ancelottit.

Katastrofa e përjetuar nga shokët e skuadrës ishte e rëndë për Benzemën. Ai kritikoi publikisht dy shokët e skuadrës.

“Kjo është një humbje e turpshme, na ndodhi sepse ne e nënvlerësuam Barcelonën. Kur u zgjova dje pashë Vinicius dhe Casimiro duke pirë dhe duke luajtur FIFA së bashku. I pyeta pse nuk pushuan para kësaj ndeshjeje të rëndësishme. “Nuk ka nevojë, më tha Vinicius, ‘Barcelona është pa Messin’”, tha Benzema.

Pavarësisht humbjes, Reali mbeti lider i tabelës me nëntë pikë më shumë se Sevilla dhe 12 më shumë se Barcelona dhe Atletico. Barcelona ka më pak konkurrencë se konkurrentët e saj.