Home Sport Benzema vulosi kalimin e Realit në çerekfinale, Liverpool i pafuqishëm në Madrid

Benzema vulosi kalimin e Realit në çerekfinale, Liverpool i pafuqishëm në Madrid

0

Futbollistët e Real Madridit u kualifikuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, të cilët e mposhtën sonte në stadiumin e tyre Liverpoolin me rezultat minimal 1:0.

Gjithashtu, lojtarët e Napolit siguruan vendin në turin tjetër të kompeticionit më elitar të futbollit në Evropë, pasi mposhtën me rezultat bindës 3:0 Eintracht Frankfurt.

Në Madrid pamë një ndeshje vërtet të mrekullueshme, u luajt hapur në pjesën më të madhe të lojës, u krijuan raste nga të dyja palët, por rrjetat heshtën për një kohë të gjatë.

Futbollistët mysafirë u përpoqën të shënonin një gol sa më shpejt, e ndoshta më vonë u munduan të bënin një mrekulli, por nuk ia dolën.

U desh deri në minutën e 78-të që të shënohej goli i parë, kur Vinicius ia doli disi të nxirrte nga një situatë e vështirë Benzemën, i cili shënon lehtësisht golin e 89-të në kompeticionin më të fortë të Europës dhe e çon skuadrën e tij në çerekfinale. Liga e Kampioneve.

Në Napoli, skuadra vendase thuhej se e kryente punën në mënyrë rutinore.

Victor Osimen hapi rezultatin për Eintracht në minutën e dytë të pushimeve të pjesës së parë dhe shënoi golin e dytë në minutën e 53-të me asistimin e Lorenz.

Mysafirët patën edhe disa raste solide që nuk i shfrytëzuan dhe penalltia erdhi në minutën e 64-të. Më pas Zielinski tundi rrjetën e skuadrës gjermane nga “pika e bardhë”, kështu që tashmë ishte e qartë se kush shkonte në çerekfinale.

Previous articleNga nesër, afishet e regjistrimit janë të detyrueshme për veturat në Kosovë
Next articleMe peticion online do të kërkojnë shkarkimin e Artan Grubit.