Bora ka rënë sot në Slloveni, ku ka zbardhur Kredaricën e cila ndodhet në lartësinë 2541 metra mbi nivelin e detit.

Temperatura aktuale është rreth minus një gradë Celsius, ndërsa reshjet do të ndalen në mbrëmje, raportojnë mediat sllovene.

Valë e ftohtë parashikohet për nesër në Maqedoni, ku temperatura më e lartë do të jetë 16 gradë. Pritet erë e fortë dhe reshje shiu.

By vull