Home Vendi Boriell së shpejti do të njoftoj për rezultatin e takimit Vuçiq- Kurti

Boriell së shpejti do të njoftoj për rezultatin e takimit Vuçiq- Kurti

0

Bashkimi Evropian ka njoftuar se së shpejti pritet që kryediplomati evropian, Josep Borrell do të mbajë konferencë për të treguar rezultatin e takimit në Ohër.

Kujtojmë se takimi i sotëm për zbatimin e një propozimi të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ka nisur sot paradite me takime të ndara të Kurtit e Vuçiqit me ndërmjetësit e BE-së, Josep Borrel dhe Miroslav Lajçak.

Previous article“Zajednica” do t’a rrëzoj principin e Marrëveshjes së Ohrit
Next articleTë hënën qeveria do të vendosë për ngrirjen e çmimeve të vezëve, sheqerit dhe orizit