​Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla arrestohet në Romë

vull
0 0
Read Time:23 Second

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është arrestuar të premten në Romë të Italisë.

Kujtojmë se GJKKO vendosi dënimin me 2 vite burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, nën akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave,.

AI po bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli.

Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vite përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi: Me plot bindje e them se kryeministri shqiptar do të bëhet

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sonte ka qenë i ftuar në Click Plus ku ka folur për çështjet e fundit të cilat po ndodhin në vendin tonë. Në pyetjen se a do të bëhet kryministri shqiptar Grubi u shpreh kështu: “Absolutisht […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: