Ajo ishte vetëm në det për tre javë, pa ushqim dhe ujë! Një adoleshent mbijetoi nga mbytja e anijes

vull
0 0
Read Time:36 Second

Nga 59 pasagjerë, vetëm tre i mbijetuan aksidentit dhe Aisha ishte mes tyre.

Aisha 17-vjeçare e Bregut të Fildishtë mbijetoi tre javë pa ushqim dhe ujë në det pasi një anije migrantësh u fundos në Atlantik.

Nga 59 pasagjerë, vetëm tre i mbijetuan aksidentit, dhe mes tyre ishte edhe Aisha, shkruan “BBC”.

Ishte tragjedia më e madhe e njohur me anijet që transportojnë migrantë në Ishujt Kanarie.

Aisha u largua nga qyteti i saj i lindjes në nëntor dhe u drejtua për në Mauritania, ku arriti të siguronte një vend në anije.

Vetëm motra e saj e madhe dinte për planin e saj për të filluar një udhëtim të rrezikshëm.

Ajo u shpëtua nga ekuipazhi i Forcës Ajrore Spanjolle.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Serie A lejoi tifozët të jen në finalen e Kupës

Seria A vendosi të luante finalen e Kupës së Italisë me tifozë në tribuna. Juventus dhe Atalanta do të luajnë për trofeun e Kupës në Reggio Emilia më 19 maj.   Vendimi është që të plotësojmë 20 përqind të kapacitetit të Stadiumit Mapei, që do të thotë se do të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: