Anglia në karantinë deri në shkurt

vull

Anglia do të hyjë në një karantinë të re kombëtare në një përpjekje për të zvogëluar presionet ekstreme në sistemin e kujdesit shëndetësor mes specieve të reja Covid-19 që përhapen me shpejtësi, tha Kryeministri Britanik Boris Johnson.

Vendimi u mor kur 58,784 raste të reja u regjistruan në Mbretërinë e Bashkuar, e cila është rritja më e madhe ditore në vend që nga fillimi i pandemisë.

Ndërsa shifrat e reja e vënë Britaninë në rrugën e duhur për të kapërcyer 100,000 vdekje të lidhura me Covid-19 para fundit të muajit pa masa emergjente, Kryeministri ka përsëritur që njerëzit duhet të qëndrojnë në shtëpi.

Karantina do të zgjasë për të paktën shtatë javë, me masat që do të rishikohen gjatë javës.

Vetëm një ditë pasi Boris Johnson u bëri thirrje miliona studentëve të kthehen në klasa, të gjitha shkollat ​​do të kalojnë në mësimin në distancë deri në mes të shkurtit.

Next Post

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj: Spitali i Ferizajt, emergjenca e qytetit, policia, zjarrfikësit dhe qytetarët, kanë dëshmuar nivel të lartë të përkujdesjes

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka vizituar të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj të cilët janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Statusi i plot në facebook: Spitali i Ferizajt, emergjenca e qytetit, policia, zjarrfikësit dhe qytetarët, kanë dëshmuar nivel të lartë të përkujdesjes ndaj dhjetëra të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: