Arabia Saudite u bënë thirrje myslimanëve në mbarë botën të luten në shtëpi gjatë Ramazanit

vull

“Myslimanët duhet të shmangin tubimet sepse ato janë shkaku kryesor i përhapjes së infeksionit dhe të kujtojnë se ruajtja e jetës së njerëzve është një veprim i shkëlqyeshëm që i afron ata me Zotin,” tha këshilli saudit në një deklaratë.transmeton KohaNews.


Myftiu i Madh i Mbretërisë së Arabisë Saudite, Sheik Abdulaziz Al-Sheik, shprehu të njëjtin mendim të Premten, duke thënë se lutjet gjatë Ramazanit duhet të kryhen në shtëpi.

Për sa i përket situatës epidemiologjike, Arabia Saudite deri më tani ka konfirmuar 8,274 raste të koronavirusit dhe 92 vdekje./KohaNews

Next Post

Protesta në disa qytete braziliane kundër masave kufizuese të udhëtimit

Në qytetet e mëdha të Brazilit, qindra njerëz bllokuan trafikun në shenjë proteste ndaj masave të izolimit të futura për të luftuar pandeminë e koronavirusit, i cili kundërshtohet gjithashtu nga Presidenti Jair Bolsonaro, transmeton KohaNews. Protestuesit në kamionë, makina dhe motoçikleta u fishkëlluan në rrugët e Rio de Janeiro, Sao […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: