Ata kanë hapur shkolla dhe tani më shumë se 1.000 nxënës duhet të karantinohen

vull

Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, 46.808 persona të infektuar rishtazi u konfirmuan në Shtetet e Bashkuara të Martën, dhe si rezultat i koronavirusit humbën jetën edhe 1,082 persona.

Më shumë se 1.000 studentë në një zonë në Gjeorgji, SHBA do të duhet të karantinohen pasi u konfirmua se të paktën 70 njerëz nga shkolla të ndryshme u infektuan me koronavirus këtë muaj. 38 anëtarë të stafit nga një duzinë shkollash janë gjithashtu në karantinë.

Shkollat ​​në këtë fushë janë të hapura në 3 gusht, ndërsa  në bankat e shkollave morën pjesë 30,000 nxënës.

Shumë raste të konfirmuara janë raportuar në shkollën e mesme Etowah në Woodstock, Xhorxhia. U njoftua të martën se shkolla e mesme ishte mbyllur përkohësisht, por ata shpresojnë që mësimet të mbahen përsëri nga 31 gusht.

“Ky vendim nuk ishte i lehtë për tu marrë. Që nga sot në mëngjes, numri i rasteve pozitive në shkollë është rritur në gjithsej 14, dhe testet për 15 nxënës të tjerë janë në proces përgatitje “ – tha shkolla dhe shtoi se aktualisht 294 nxënës dhe punonjës të stafit janë në karantinë, por presim që ky numër të u rrit kur të vijnë rezultatet e testeve që janë në proces përgatitjeje, raporton lajmet ABC.

Next Post

TV24: BDI përveç kryeministrit kërkon edhe MPB-në, financat, guvernatorin, të hyrat publike…

Televizioni maqedonas TV24 ka lajmëruar se nga burime të larta në BDI është informuar për rrjedhën e bisedimeve për qeverinë e re, shkruan Fakte. Sipas këtyre burimeve, Zaev nesër do të marë mandatin nga Presidenti, mirëpo nga kjo parti pohojnë se akoma nuk kanë siguruar shumicë parlamentare. Tentimi i radhës për marrëveshje […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: