Babai i futbollistit të vrarë ukrainas: Ndërroi tre tanke, humbi jetën përfundimisht

vull

Mes viktimave të shumta të pushtimit rus janë edhe disa sportistë ukrainas dhe informacionet e reja që vijnë nga ai vend thonë se kanë humbur jetën futbollistët Vitaly Sapilo dhe Dmitro Martiyenko, si dhe biatleti Javan Malishev.

Sapilo ishte vetëm 21 vjeç dhe mbrojti për ekipin e ri të Karpateve nga Lviv, i cili garon në ligën e tretë, dhe vdiq si komandant i një tanku ukrainas gjatë mbrojtjes së Kievit.

Babai i tij ka dhënë një deklaratë për gjermanin “Bild”.

“Ai ishte një djalë shumë i lumtur që donte të argëtohej. Goditja e ajrit për atë Putin të mallkuar ia merr fëmijën. Ai me të vërtetë donte të luftonte. Tanku i tij i parë u prish, dhe më pas i dyti. Por në asnjë rrethanë nuk donte të largohej nga fronti, kështu që kërkoi një të tretën. “Dhe ai automjet e çoi në vdekje”, tha Roma Sapilo.

Next Post

Ndërroi jetë Qibir Esadi, kamarieri i njohur nga Tetova

Është ndarë nga jeta Qibir Esadi nga Tetova. Së fundmi, ai kishte vuajtur nga një sëmundje e rëndë. Esadi ka punuar si kamarier në restorantin e njohur në Tetovë, “Delfin”. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka bërë të ditur gazetari nga Tetova, Urim Saliu, i cili ka qenë mik […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: