Biden i kthehet politikave të vjetra ballkanike

vull
0 0
Read Time:34 Second

Ish-i dërguari i SHBA-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, tha se presidenti amerikan Joe Biden po i rikthehet ndjekjes së “politikave të vjetra” në Ballkan.

Grenell, duke reaguar ndaj deklaratës së kreut të AK-së, Behgjet Pacolli, se ishte për të ardhur keq që Departamenti i Shtetit nuk e ftoi Kosovën në Samitin e Demokracisë, shkroi në Twitter se presidenti amerikan Joe Biden refuzon Serbinë dhe Kosovën dhe i kthehet politikës së dikurshme rajonale.

“Trump kujdesej për njerëzit e Ballkanit. Ai hodhi poshtë lojërat e politikanëve për 20 vitet e fundit dhe në vend të kësaj mbrojti krijimin e vendeve të punës dhe zhvillimin ekonomik. Punën, jo politikën,” tha Grenell.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Chelsea zhgënjeu tifozët dhe Newcastle me pronarët më të pasur ra në fund të tabelës

Lojtarët e Chelseat përjetuan një surprizë të pakëndshme pasi ndeshja me Burnley përfundoi me rezultat 1:1. Blutë si favoritë të mëdhenj pritën Burnley-n dhe dominuan gjatë gjithë ndeshjes. Në minutën e 33-të, Reese James shënoi nga krahu i djathtë, ndërsa goli kryesor u shënua nga Kay Haverz. Në pushim u larguan me rezultat 1:0. Vazhdimi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: