Çmimet e naftës nën presionin e virusit

vull
0 0
Read Time:35 Second

Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare kanë rënë mes shqetësimeve për përhapjen e sojës delta në vendet që konsumojnë energji, pasi kjo mund të zvogëlojë kërkesën.

Në tregun e Londrës çmimi i një fuçi naftë ishte më i lirë me 67 cent në 71.74 dollarë, ndërsa në tregun amerikan fuçi ishte më i lirë me 86 cent dhe tregtohej me 68.70 dollarë.

 

Shtetet e Bashkuara dhe Kina, konsumatorët më të mëdhenj të naftës në botë, po punojnë për të frenuar përhapjen e shpejtë të llojit të deltës së koronavirusit, dhe analistët kanë frikë se kufizimet e reja në lëvizje ose aktivitet mund të zvogëlojnë kërkesën për karburant në një kohë kur tradicionalisht ka një rritje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ja sa pritet në pikat kufitare

Në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje dhe dalje nga shteti pritet rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka vonesa më të gjata, informuan sot në mëngjes nga Lidhja Automote e Maqedonisë (LAMM). Qarkullimi në rrugët shtetërore është i pandërprerë, në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: