Çmimi i naftës po bie, po ashtu janë ulur edhe çmimet e misrit dhe grurit

vull

Çmimi i naftës ka shënuar rënie të lehtë mëngjesin e sotëm. Vlera e fuçisë në tregun e Londrës mëngjesin e sotëm është 115 dollarë, ndërsa në 109 dollarë, që është një rënie prej rreth 3 për qind krahasuar me ditën e djeshme.

Pothuajse dy javë më parë, çmimi i naftës ra mirë, nën 100 dollarë për fuçi. Por javën e kaluar pa një rritje graduale të çmimeve të “arit të zi”.

Informacioni mbi një seri samitesh midis qeverive të Bashkimit Evropian dhe Presidentit të SHBA Joe Biden për të forcuar përgjigjen e Perëndimit ndaj Moskës për sulmin ndaj Ukrainës ka kontribuar në këtë prirje të re rritëse, me BE-në duke konsideruar ndalimin e importeve të naftës nga Rusia.

Bitcoin është në një deficit të lehtë mëngjesin e sotëm dhe është 0.28 për qind me një vlerë prej 42,156 dollarë. Kriptovalutat e tjera janë në të kuqe, përveç Solanës, e cila është rritur me 1 për qind.

Prej mëngjesit të sotëm, gruri është në minus 0,9 për qind, kurse misri është reduktuar për 0,43 për qind.

Çmimi i grurit sot në mëngjes është 1118 dollarë për ton, kurse misri 753 dollarë për ton

Next Post

ASH: Nuk mbështesim “Një njësi”

Modeli zgjedhor me tetë njësi, sipas Aleancës për Shqiptarët do të sigurojë një barazi më të madhe zhvillimore për rajonet ku janë shqiptarët, të cilët për momentin, siç thonë ata, diskriminohen, shkruan Alsat. Aleanca për Shqiptarët nuk do ta mbështesë propozimin për një njësi zgjedhore i cili është në procedurë […]

Subscribe US Now