Donald Trump shkarkon John Boltonin, njeriun që përkrahu shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

vull

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar John Boltonin nga pozita e këshilltarit për siguri, duke thënë se s’është pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij.

 

“E kam njoftuar John Boltonin mbrëmë se shërbimet e tij më s’janë të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. S’jam pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij”, ka shkruar Trump në Twitter duke shtuar se një këshilltar për sigurinë kombëtare do të caktohet javën e ardhshme.

 

Kur ishte emëruar në këtë pozitë, Bolton ishte raportuar si kundërshtar i pavarësisë së Kosovës dhe si njëri ndër bashkëpunëtorët më të afërt të Presidentit Trump në Shtëpinë e Bardhë.

Next Post

Asimilimi i shqiptarëve të Tivarit

Nga Gjekë Gjonaj Këtë histori shumë  të hidhur të  një burri  ( 65 vjeç) me rrënjë shqiptare nga Shestani i Krajës në Malin e Zi  e  mësova  (dëgjova)  në Spitalin e Tivarit, në Repartin e Internistikës , në dhomën nr. 18, ku jam shtruar para dy javësh  për shkak të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: