E gjitha për shkak të shikimit të telefonit: Për fat të mirë ai i mbijetoi kësaj

vull

Një gardh mbrojtës kaloi përmes një makine në qytetin amerikan të Menomoni Falls, sepse shoferi po shikonte telefonin në vend të rrugës. Ai është me fat që kaloi vetëm me dëmtime të lehta.

Mos shikoni në telefon gjatë ngasjes! Isshtë një mesazh i qartë për policinë në qytetin e Menomoni Falls në Wisconsin i cili ndau në Twitter një foto nga një aksident i rëndë në të cilin një gardh kalonte nëpër makinën e shoferit. Dhe mungesa e vëmendjes është fajtore për gjithçka.

Për fat të mirë, shoferi që përdori telefonin pas timonit kaloi vetëm me lëndime të lehta. Sidoqoftë, policia ka paralajmëruar se mungesa e vëmendjes mund të kushtojë jetë njerëzish.

Sipas “Journal Sentinel”, aksidenti ndodhi të Premten. Zjarrfikësit duhet të evakuonin shoferin, i cili u dërgua në spital dhe policia tha se u raportuan vetëm lëndime të lehta.

 

 

Next Post

Zgjerimi i BE u bllokua për shkak të mungesës së marrëveshjes për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë

Konkluzionet ministrore mbi zgjerimin janë bllokuar aktualisht në Këshillin e BE për shkak të pamundësisë së arritjes së një marrëveshjeje për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Këshilli i BE thotë se kanë mbetur disa orë për një marrëveshje të mundshme dhe ministrat e punëve të përgjithshme të BE kanë vendosur […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: