Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Fillojnë stërvitjet e përbashkëta Rusi-Bjellorusi (VIDEO)

1 min read

Rusia dhe Bjellorusia kanë nisur sot stërvitjet e përbashkëta ushtarake, duke ngritur shqetësimin në vendet perëndimore se Moska po përgatitet për një përshkallëzim të madh të konfliktit në Ukrainë.

Ministria ruse e Mbrojtjes tha në një deklaratë se stërvitjet ishin planifikuar të vazhdojnë deri më 20 shkurt në Bjellorusi.

Sipas tyre, ushtrimet do të fokusohen në “shtypjen dhe zmbrapsjen e agresionit të jashtëm”.