Finlanda na vendos në një “listë të zezë”? Këtë fundjavë, 12 pasagjerë të rinj pozitivë për Kovid-19 nga Shkupi zbarkuan në aeroportin atje

vull

12 pasagjerë të rinj, pozitivë për Kovid-19, zbarkuan në Turku, Finlandë, të shtunën në fluturimin Wizz Air nga Shkupi.

Sipas autoriteteve finlandeze, në fluturim kishte gjithsej 115 pasagjerë, nga të cilët 95 përqind ishin testuar.

Të gjithë pasagjerëve u janë lëshuar urdhra me shkrim për karantinë shtëpiake, të cilat do të mbikëqyren nga autoritetet lokale.

Ky është fluturimi i tretë nga Shkupi në Turku në të cilin janë zbuluar pacientë pozitivë për Covid-19.

Shumica e pasagjerëve kishin pasaporta nga Kosova dhe Finlanda.

Autoritetet finlandeze nuk dhanë detaje në lidhje me gjendjen shëndetësore të të infektuarve dhe sa prej tyre janë shtruar në spital, por njoftuan një ndryshim të mundshëm në regjimin e udhëtimit me vendet me rrezik të lartë, përfshirë Maqedoninë.

Next Post

Unë do të jem trajneri i Barcelonës kur të nënshkruaj kontratën

Ronald Koeman bëri një deklaratë në mediat spanjolle, deri më tani nuk ka asnjë nënshkrim, megjithëse dëshira për bashkëpunim është e ndërsjellë. Hollandezi duhet të zgjidhë disa dilema. “Dua ta pranoj sfidën, por do të ketë një marrëveshje kur të nënshkruaj një bashkëpunim, unë nuk e kam bërë akoma”, tha Kuman.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: