Haradinaj flet për media pas intervistimit në Hagë

vull

Sapo ka përfunduar intervisitimi i Kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj nga prokurorët e Dhomave të Specializuar në Gjykatën Speciale, në Hagë.

Haradinaj tha se ka qenë i ftuar si i dyshuar, por deklaroi nuk ia lejon këshilla ligjore që të jep detaje se për çfarë konkretisht është pyetur.

“E kam kryer obligimin ligjor, si i dyshuar. Kam pranuar këshillën ligjore që mos të përgjigjem për çka jam pyetur. Këto janë procedura ligjore jo për të fsheh diçka nga publiku, por meqë ligji nuk ma lejon… “, ka thënë Haradinaj duke shtuar se ende nuk e di rolin e tij se për çka është ftuar si person i dyshuar.

Next Post

EMRA TË MËDHEJ TË ESTRADËS NESËR NË ZHELINË | FOTO+VIDEO

Emra të mëdhenj të estradës muzikore dhe artistike nga vendi dhe jashtë tij, nga dita e nesërme, do të performojnë në fshatin Zhelinë, në kuadër të edicionit të dytë të festivalit Sofra Fest, që realizohet nga komuna e Zhelinës, për nder të ardhjes së mërgimtarëve, por edhe krijimit të një […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: