Macron: Epidemia do të godas në ditët në vijim

vull

Presidenti francez, Emmanuel Macron, u tha kryetarëve të bashkive të qyteteve franceze se epidemia kishte të ngjarë të godas në tetë deri në dhjetë ditët e ardhshme, në mënyrë që kulmi i valës së pandemisë të ndodhte midis 25 dhe 30 Prill, dhe shumica e shtrimeve në spital mund të ishin nga sot deri në fund të muajit.

Një zëdhënës i qeverisë tha sot se kopshtet dhe shkollat ​​fillore në Francë do të hapen siç ishte planifikuar në 26 Prill dhe se shkollat ​​e mesme do të fillojnë të funksionojnë më 3 maj, njoftoi Guardian.

Next Post

Osmani i prezantoi katër Këshilltarët e parë ekonomik të cilët do të dërgohen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, sot në kuadër të plotësimit të aktiviteteve të parapra të cilat dalin nga misioni i mandatit, në drejtim të revitalizimit dhe përforcimit të diplomacisë ekonomike, i prezantoi katër Këshilltarët e parë ekonomik, të cilët do të dërgohen në kuadër të Ambasadave tona për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: