Macron takohet me Putinin në Moskë

vull

Presidenti francez Emmanuel Macron do të takohet sot në Moskë me liderin rus Vladimir Putin, pas së cilës do të niset për në Kiev për t’u takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në përpjekje për të shmangur një konflikt të madh midis Rusisë dhe Ukrainës. Sipas Macron, gjetja e një mënyre të negociuar për të ulur tensionet mbi Ukrainën është një prioritet, megjithëse Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të dërgojnë 3,000 trupa shtesë në Poloni dhe Rumani ndërsa Rusia mbledh trupa pranë Ukrainës. Rusia ka thënë se vizita e planifikuar e Macron është e rëndësishme, duke shtuar se Putini do t’i tregojë atij se si e kupton përgjigjen fillestare të Uashingtonit ndaj kërkesave të Rusisë.

 

Next Post

Mbappe foli pas lajmeve se kishte nënshkruar me Realin. "Një lojë ndryshon gjithçka"

Më 31 janar, gazeta gjermane Bild njoftoi ekskluzivisht se Kylian Mbappé kishte rënë dakord për gjithçka me Real Madridin, kishte nënshkruar një parakontratë dhe do të largohej për në Spanjë në verë. Sulmuesit të PSG-së i skadon kontratën këtë verë, të cilën ai nuk ka dashur ta zgjasë dhe përfundimisht largohet nga Parku […]

Subscribe US Now