Mediat serbe: Kjo është dhurata që Mogherini i bëri Kosovës

vull

E përditshmja serbe “Novosti” shkruan se Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në prag të largimit nga posti i ka bërë një favor Kosovës.

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në prag të largimit të saj nga detra ka bërë gati një “dhuratë” për Kosovën që është lajm shumë i keq për Serbinë, shkruan e përditshmja serbe “Novosti”

Ajo ka ftuar edhe përfaqësuesit e Kosovës në takimin e ardhshëm të Ministrave të Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian dhe shteteve kandidate për anëtarësim, në fund të gushtit në Helsinki.

Next Post

Doktor Ilir Hasani sjellë risi në shëndetësi

“Vazhdojmë me novitete!! Implementojmë metodë të re për stabilizimin e frakturave të qafës së femurit e ashtuquajtur Femoral Neck System. Një teknikë e re në armamentariumin traumatologjik.. Implementing FNS in the Traumatology Clinic – Skopje.” – shprehet Dr. Hasani

Subscribe US Now

%d bloggers like this: