Mogherini fton udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në darkë

vull

Një darkë pune do të mbahet në Bruksel, me udhëheqësit e të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor të ftuar, thanë burime të Komisionit Evropian.

Zëdhënësja e KE Maja Kocijancic tha që kjo do të ishte e fundit në një seri takimesh joformale të përfaqësueses të lartë të BE me liderët rajonalë.

“Mogherini do të shkëmbejë mendime me udhëheqësit mbi zhvillimet në rajon, do të diskutojë sfidat e përbashkëta dhe do të përfundojë atë që është bërë gjatë mandatit të saj,” tha Kocijancic.

KE njoftoi gjithashtu se Presidenti i Komisionit që po largohet, Jean-Claude Juncker do të zhvillojë takime të ndara me disa nga udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor përpara darkës së punës.

Next Post

Deri të martën me diell dhe të ngrohtë, nga e enjtja  ftohtë dhe shi

Moti me diell dhe i ngrohtë do të qëndrojë deri të martën. Të Mërkurën, vranësira do të rritet, temperaturat e ditës do të ulen me disa gradë, ndërkaq të enjten do të ketë reshje shiu. Një ndryshim domethënës i motit pritet nga e enjtja, me reshje kryesisht  dhe vranësira, me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: