MPJ e Ukrainës: Vritet një djalë 14-vjeçar, halla e tij mori me makinë trupin e pajetë të nipit të saj

vull

Arsen 14-vjeçar ka mbetur i vrarë nga predha ruse. Për shkak të granatimeve, ambulanca nuk ka mundur ta arrijë, ndaj tezja e tij, e cila ishte mjeke pediatre, ka shkuar e vetme pas trupit të tij. Gjatë rrugës për në Kiev, makina e saj u sulmua dhe ajo vdiq. Të afërmit nuk mundën të ngrinin trupat e të vdekurve për shkak se zona ishte e bllokuar nga forcat ushtarake ruse. Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Jashtme e Ukrainës.

Next Post

Grubi priti në takim ambasadorin e ri çek, Jarosllav Ludva

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënieve ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, sot ka realizuar takim me z. Jaroslav Ludva, ambasador i sapoemëruar i Republikës Çeke në vendin tonë. Gjatë këtij takimi të dy bashkëbiseduesit, Grubi dhe Ludva kanë vlerësuar se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: