Ndihmësit e Trump japin dorëheqjen pas dhunës në Uashington

vull

Anëtarët e administratës dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë të Presidentit Donald Trump dhanë dorëheqjen ose njoftuan dorëheqjen e tyre sot, një ditë pasi mbështetësit e Trump sulmuan një ndërtesë të Kongresit dhe i kërkuan sekretarit të tij të sigurimit të shtëpisë të dënonte dhunën ndaj mbështetësve të tij.

“Ryan Tully, këshilltari kryesor i Donald Trump për marrëdhëniet me Rusinë, ka dhënë dorëheqjen dhe disa anëtarë të Këshillit të Sigurimit Kombëtar pritet të japin dorëheqjen,” tha një zyrtar i lartë i administratës amerikane.

Një zyrtar pa emër tha se premtimi i Trump për një “transferim të duhur të pushtetit” tek Presidenti i zgjedhur Biden më 20 janar kishte për qëllim pjesërisht ndalimin e më shumë dorëheqjeve, por nuk kishte gjasa të parandalonte largimin e disa zyrtarëve.

Sekretari i Përkohshëm i Sigurisë së Brendshme Chad Wolff i bëri thirrje Trump që të dënojë dhunën e mbështetësve të tij ndërsa ata u përpoqën të parandalonin Biden nga konfirmimi i fitores së tij zgjedhore në Kongres, gjë që Trump e ka kundërshtuar në mënyrë të padrejtë.

Stephanie Grisham, kreu i zyrës së Zonjës së Parë Melania Trump dhe ish-sekretarja e mediave e Shtëpisë së Bardhë, dha dorëheqjen të Mërkurën pasdite pas trazirave.

Next Post

15 vite pa hoxhën Mulla Jakup Hasipi

Janë mbushur 15 vite që kur u nda nga jeta patrioti dhe hoxha i njohur nga Sllupçani, Mulla Jakup Hasipi. Ai humbi jetën më 6 janar të vitit 2006, në një aksident trafiku në autostradën Shkup-Kumanovë. Mulla Jakup Hasipi (1951 – 2006) Jakup Hasipi (2 shkurt 1951 – 6 janar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: