Nis takimi Lavrov- Kuleba në Antalia (FOTO)

vull

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova ka postuar në llogarinë e saj Telegram foto nga takimi mes ministrave të Jashtëm rus dhe ukrainas Sergei Lavrov dhe Dmitry Kuleba.

Në foto shihen delegacione nga të dyja palët, ku ndërmjetësues dhe mikpritës i takimit është ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşolulu.

“Pritjet e mia nga takimi janë të ulëta. “Ne jemi për një armëpushim dhe çlirimin e territoreve tona,” tha Kuleba përpara një takimi në Antalia.

Next Post

Pasardhësi i autobusit legjendar VW është elektrik, modern dhe super-cool!

Kur Volkswagen njoftoi furgonin elektrik disa vite më parë, fansat u emocionuan. Tani që shohim modelin përfundimtar – ka vërtet arsye për t’u emocionuar! ID. Buzz do të ofrohet në disa versione të ndryshme – do të ofrohet një version me një bazë rrote më të gjatë, dhe ID-ja e rregullt do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: