Një fenomen i rrallë i ndodhur natën e ndërrimit të viteve: Binjakët e lindur në dy vite të ndryshme

vull
0 0
Read Time:51 Second

Binjakët e lindur deri në pesëmbëdhjetë minuta kanë ditëlindje në ditë, muaj dhe vite të ndryshme, pasi njëri prej tyre ka lindur pikërisht në mesnatën e ndërrimit të viteve.

Fatima Madrigal dhe Robert Trujillo nga Greenfield, Kaliforni, takuan vëllanë dhe motrën e tyre binjake Alfredo dhe Eileen, por në ditë të ndryshme, në Qendrën Mjekësore Natividad.

Djali i Alfredos ka lindur në orën 23:45 të datës 31 dhjetor 2021, ndërsa prindërit e kanë pritur të vogël Eileen në mesnatën e 1 janarit 2022, raporton “Daily Mail”.

 

 

 

Nëna tha se ishte çmenduri që dy fëmijët e saj do të kishin ditëlindje të ndryshme, por ishte e lumtur që Eileen erdhi një ditë më vonë.

“Kjo është padyshim një nga lindjet më mbresëlënëse të karrierës sime,” tha Dr. Anna Abril Arias, një mjeke familjare në Natividad Medical Group.

“Ishte një kënaqësi absolute të ndihmoja këta fëmijë të vinin në botë të sigurtë. Çfarë mënyrë e mrekullueshme për të filluar Vitin e Ri,” shtoi ajo.

 

 

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

(Video) Në Dubrovnik u thye rekordi i temperaturës për muajin janar, njerëzit po lahen

Ditët e para të Vitit të Ri në Dalmaci janë matur temperatura jashtëzakonisht të larta për këtë periudhë të vitit. Rekordi i temperaturës së janarit u thye në Dubrovnik. Sipas të dhënave të Institutit Shtetëror Hidrometeorologjik, sot në orën 14:00 stacioni i tyre në Goricë ka matur temperaturën 19.3 gradë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: