Një furgon plot me njerëz nga Kumanova, kthehet nga Italia, shkuan për të mbledhur molla

vull

Një grup njerëzish nga Kumanova u kthyen nga Italia pasi hynë në vend në një mënyrë të njohur për të zgjedhur mollë, megjithëse ekziston një ndalim për hyrjen e njerëzve nga Maqedonia, sipas mediave lokale.

Për shkak të kësaj, policia italiane kreu kontrolle intensive rrugore, veçanërisht për njerëzit që vinin nga Maqedonia, BiH, Serbia, Moldavia, Kosova, Armenia dhe Mali i Zi.

Njerëzit nga Kumanova u arrestuan të enjten e kaluar në autostradën A / 28 në Komunën e Porcia, në veri të Italisë, afër kufirit me Slloveninë. Policia ndaloi një furgon me targa kombëtare bullgare, në të cilat ishin nëntë vetë nga Kumanova.

Policia përcaktoi që nëntë ishin shtetas të Maqedonisë që hynë në Itali në mëngjes, dhe udhëtuan nga Kumanova për në Alto Adige në Italinë verilindore për të mbledhur molla.

Pas përfundimit të hetimeve, shtetasit maqedonas u dërguan në zyrat e Drejtorisë së Policisë Rrugore në Pordenone, nga ku ishin deportuar nga Italia, me qëllim që të mos ktheheshin derisa të zgjasë ndalimi.

Next Post

Nëse Messi largohet, Kuman do ta "zëvendësojë" atë me një holandez !?

Edhe pse Lionel Messi i ka thënë Ronald Koeman se nuk e sheh të ardhmen e tij në Barcelona, ​​tifozët e klubit katalanas ende shpresojnë që nuk do të ketë ndarje këtë verë. Kuman aktualisht ka idetë e tij nga ku bëri më së miri – Kombëtarja Hollandeze. Raportohet se ai […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: