Një ish-lojtar i Barcelonës ishte mes protestuesve që hynë në Kongres!

vull

Skena të paimagjinueshme u bënë realitet në kryeqytetin e SHBA mbrëmë. Qindra mbështetës të Donald Trump sulmuan ndërtesën e Kapitolit për të parandaluar emërimin e Joe Biden si president i ri i Shteteve të Bashkuara.

Mes protestuesve që u mburrën me krenari se ishte me Trump ishte ish-lojtari i Barcelonës David Wood, i cili ka luajtur për gjigandin katalanas.

Wood luajti për Barcelona në sezonin 1989/1990 kur ekipi fitoi ligën spanjolle dhe ishte nënkampion në Evropë.

Pasi mbaroi karrierën e tij, ai u bë i njohur për pikëpamjet e tij ultra-konservatore, të cilat i provoi mbrëmë me paraqitjen e tij në protesta dhe hyrjen në Kapitol.

Next Post

Ahmeti: Uroj që këto Krishtlindje të sjellin mbarësi në familjet e gjithë atyre që festojnë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti uron të gjithë besimtarët ortodoks me rastin e Krishtlindjeve. Uroj që këto Krishtlindje të sjellin mbarësi dhe mirëqenie nëpër të gjitha familjet që festojnë dhe dëshiroj që fryma e bekuar e kësaj feste t’i prekë të gjithë njerëzit gjatë shprehjes së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: