Një tjetër demant i Grenell

vull

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Serbisë dhe Kosovës, Richard Grenell, përsëri mohoi akuzat e ish-zyrtarit të Kosovës Petar Selimi, duke reaguar ndaj cicërimës (tweet) së Selimit në mënyrë që Kosova dhe Serbia të mund të merrnin një regjim pa viza me Shtetet e Bashkuara.

“Një shuplakë e fortë në fytyrë e Bashkimit Evropian dhe qëndrimit të saj racist ndaj Kosovës mund të vijë ende nga Uashingtoni dhe administrata e Donald Tramp: Media e Kosovës raporton se Shtetet e Bashkuara do të shpallin udhëtimin pa viza për Kosovën dhe Serbinë 45 ditë pas marrëveshjes së normalizimit ekonomik,” shkroi Petrit në Twitter. Selimiy, Drejtor Ekzekutiv i Fondacionit Mijëvjeçar për Kosovën.

“Nuk është përsëri e vërtetë,” shkroi Grenel në Twitter, raporton Kossev.

Next Post

Barcelona ka dakorduar transferimin e Depay

Klubi i futbollit i Barcelonës ka rënë dakord për transferimin e sulmuesit Memphis Depay. Sipas gazetarit Albert Rohe Lyon, ai do të mbledhë 25 milion euro nga transferimi. Trajneri i ri Ronald Koeman planifikon të ndërtojë ekipin rreth Lionel Messit, i cili njoftoi dje se do të qëndrojë në Barcelonë. Kuman këmbënguli […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: