Norvegji: Ministri jep dorëheqje, pasi kishte marrë telefonin zyrtar në pushim

vull

Ministri i peshkimit në Norvegji, Per Sandberg, ka dhënë dorëheqje pasi ka pranuar se kishte thyer protokolet e sigurisë, duke pasur me vete telefonin zyrtar në pushimet e tij në Iran. Sandberg me vete ka pasur edhe vajzën e tij Bahareh Letnes (28), e lindur në Iran.

Kryeministrja Norvegjeze ka kërkuar nga Sanders, menjëherë pas kthimit nga pushimi të dorëzojë celularin organeve të sigurisë.

Ministër i ri i peshkimit është emëruar Harald Tom Nesvik./FAKTE

Next Post

Bleona firmos kontratën më të rëndësishme të karrierës së saj

Bleona Qerreti është një nga personazhet e shtypit rozë shqiptar gjithnjë pa komplekse në deklaratat e guximshme që bën. Ajo është shumë aktive në rrjetet e saj sociale ku ndan foto dhe video të ndryshme si nga jeta profesionale po ashtu dhe ajo private. Së fundmi, Bleona ka bërë të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: