Papa Françesku do të vizitojë Irakun vitin e ardhshëm

vull

Papa Françesku do të vizitojë Irakun vitin e ardhshëm midis 5 dhe 8 mars, njoftoi Vatikani.

Papa do të vizitojë pesë qytete, duke përfshirë Bagdadin, Erbil dhe Mosul. Kjo është vizita e parë e papës në Irak, njoftoi Reuters.

Itinerari do të shpallet në kohën e duhur dhe do të marrë parasysh evolucionin e situatës shëndetësore botërore, tha në një deklaratë zëdhënësi Matteo Bruni.

Next Post

Grubi: Qeveria miratoi propozim LIGJ me të cilin do të sistemohen nëpunësit administrativ

Me propozim të zëvendëskryeministrit të parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot në seancën e 26 të qeverisë, dritë jeshile morri propozim ligji për sistemimin e nëpunësve administrativ të punësuar përmes programit për përfaqësim të drejtë dhe adekuat, Programi К-5. Sipas Grubit nëpunësit administrativë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: