Parajsa në Tokë: A është kjo pishina natyrore më e bukur në botë?

vull

Pishina natyrore e thellë 30 metra, e rrethuar me gjelbërim, vizitohet çdo vit nga mijëra njerëz për të parë që kjo parajsë ekziston vërtet.

Shkëmbinj nënujorë koralesh, tunele të fshehura dhe vullkane aktive e bëjnë Samoa një vend me të vërtetë  për t’u shijuar.

Shteti polinezian , i vendosur në pjesën perëndimore të ishullit të Samoas, në verilindje të Fixhi, është me të vërtetë një parajsë në tokë.

Ai përfshin ishujt Sava’i, Upolu, Manono dhe Apolima, si dhe disa ishuj të vegjël, të pabanuar.

Upolu është një nga vendet më të pazakonta për larje Tokën.

Ju do të gjeni pishinën tuaj të preferuar pranë fshatit Lotofaga, përgjatë vijës bregdetare spektakolare që lidh rërën e bardhë dhe oqeanin e kaltër.

Hendeku i Oqeanit Sua, i cili përkthehet si “vrima e madhe”, u formua si rezultat i një shpërthimi vullkanik në ishull.

Pishina natyrore është 30 metra e thellë dhe është e rrethuar me gjelbërim, dhe vizitohet çdo vit nga shumë turistë për të parë bukurinë me sytë e tyre.

 

Next Post

Grubi: Përkrahje maksimale për prindërit dhe fëmijët me autizëm

Zv/ kryeministri i parë,Artan Grubi sot takoi  prindërit e fëmijëve të prekur nga autizmi. “Dëgjesë emotive, edukative dhe frymëzuese e prindërve të fëmijëve të prekur nga autizmi e rrumbullakësuar me rrëfimin shëmbullor të Jamarbërit 9 vjeçar. Kurajo dhe përkrahje maksimale për familjet që po ballafafqohen me këtë spektër dhe përgëzime […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: