Përmbytje edhe në Itali

vull

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut që goditën Italinë, veriu dhe jugu i vendit të dielën po luftojnë me përmbytje dhe lumenj në rritje.

Shërbimet e urgjencës në Siçili, qytetin e Palermos dhe pjesën tjetër të rajonit morën qindra telefonata pas reshjeve të mëdha të shiut. Zjarrfikësit ndërhynë për shkak të përmbytjes dhe dëmtimit nga ujit.

Shirat e dendur në 24 orët e fundit kanë goditur edhe Tirolin e Jugut, një rajon në veri të vendit, treguan të dhënat meteorologjike.

Gati 50 litra shi për metër katror ranë midis të shtunës në mëngjes dhe të dielën në mëngjes në verilindje të provincës, afër kufirit me Austrinë.

Next Post

Tiranë: Policia identifikon, kap dhe arreston 17-vjeçarin që reklamonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri.

Gjendet dhe sekuestrohet arma e zjarrit automatike si dhe një armë e ftohtë(thikë). Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit e Policisë Nr.6, në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, kapjen e personave në kërkim apo personave që qarkullojnë me armë zjarri apo i mbajnë ato në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: