Presidenti i PE David Sassoli ka ndërruar jetë

vull
0 0
Read Time:40 Second

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, ka vdekur në moshën 65-vjeçare. Sassoli vdiq mëngjesin e sotëm në një spital në komunën verilindore italiane të Aviano, konfirmoi zëdhënësi i tij për DPA.

Parlamenti i BE-së konfirmoi të hënën se ai ishte shtruar në një spital në Itali më 26 dhjetor “për shkak të komplikimeve serioze me sistemin e tij imunitar”.

Politikani italian i qendrës së majtë kaloi disa ditë në spital në shtator me pneumoni. Ai gjithashtu duhej të anashkalonte seancën plenare të legjislaturës së tetorit për shkak të sëmundjes.

Sassoli i tha gazetës italiane Corriere della Sera muajin e kaluar se ai nuk kishte plane të kandidonte për rizgjedhje në fillim të vitit 2022. Një zëdhënës i Twitter tha se ora dhe vendi i funeralit do të njoftohen më vonë gjatë ditës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Drejtori Ahmeti priti në takim drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës: Do përkrahim përmirësimin e cilësisë së shërbimeve

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka pritur në takim drejtorët e Spitalit klinik të Tetovës. Bashkë kanë biseduar rreth përmirësimit të cilësisë së shërbimeve ndaj qytetarëve tanë. Kisha kënaqësinë e posaçme, në ambientet e Fondit për Sigurim Shëndetësor, të pres në takim pune drejtorët e Spitalit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: