Presidenti Meta takon Sekretarin e Shtetit Pompeo dhe Kryetaren e Kongresit Amerikan Pelosi

vull

Në vijim të vizitës së Tij në Uashington D.C, Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir META mori pjesë sot në Mëngjesin e Lutjeve në prezencë të Presidentit të SHBA, Donald Trump, senatorëve, kongresmenëve, si edhe personaliteteve politike e fetare nga e gjithë bota.

Presidenti Meta u takua me Sekretarin e Departamentit të Shtetit, Mike Pompeo me të cilin bisedoi për partneritetin strategjik mes dy vendeve, sfidave të përbashketa globale dhe veçanërisht për rolin e pazëvendësueshëm të SHBA për forcimin e sigurisë dhe stabilitetit në rajonin e Ballkanit.

Presidenti Meta, pati gjithashtu një takim miqësor me Kryetaren e Kongresit Amerikan, znj. Nancy Pelosi, të cilën e uroi për zgjedhjen e saj në këtë detyrë të rëndësishme duke nënvizuar rolin e rëndësishëm që Kongresi Amerikan ka në mbështetjen e Shqipërisë dhe promovimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës.

Next Post

Talat Xhaferi do ta nënshkruajë aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve presidenciale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, në pajtim me obligimet ligjore sot (08.02.2019) në orën 17:30 do ta nënshkruajë aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve presidenciale. Nënshkrimi do të jetë në Kabinetin e Kryetarit. Menjëherë pas nënshkrimit të aktvendimit, Kryetari Talat Xhaferi do të jap deklaratë për medie.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: