Rusët e kanë granatuar tashmë: Një qytet me të njëjtin emër si në Maqedoni dhe në Ukrainë (FOTO)

vull

Lufta në Ukrainë vazhdon prej javësh, ndërsa bota bën thirrje për një armëpushim në baza ditore.

Ndërsa lajmet për granatimet e dhjetëra qyteteve dhe rretheve në Ukrainë vazhdojnë të publikohen, presidenti Zelensky së fundmi njoftoi se qyteti me të njëjtin emër si qyteti ynë i Vinicës është granatuar.

Presidenti i Ukrainës, Vladimir Zelensky, tha se forcat ruse hodhën tetë raketa në qytetin e Vinicës, duke shkatërruar plotësisht aeroportin e atij qyteti, raporton Anatolia Agency (AA).

Zelensky foli për sulmet ruse në Ukrainë në një video-mesazh të postuar në Telegram.

Sipas tij, ushtria ruse sulmoi qytetin e Vinicës.

Next Post

Kovaçevski do të ketë 13 këshilltarë, Zaev kishte 50

Kryeministri Dimitar Kovaçevski do të ketë 13 këshilltarë në vend të 50 këshilltarëve aktualë të ish-kryeministrit Zoran Zaev, thonë nga Qeveria. Shumë nga këta këshilltarë janë profesorë nga Fakulteti Ekonomik në Shkup, drejtor i një banke maqedonase, profesor maqedonas nga Britania e Madhe, dy janë ish-deputetë nga Gjermania… Emrat do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: