Seanca për miratimin e rezultateve të zgjedhjeve në SHBA do të vazhdojë sot

vull

Kryetari Nancy Pelosi njoftoi sonte se sesioni për miratimin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale të SH.B.A.-së do të vazhdojë sonte në 20:00 me kohën e Sh.B.A.

“Në konsultim me udhëheqësit Hoyer dhe Cliburn dhe pas bisedimeve me Pentagonin, Departamentin e Drejtësisë dhe nënkryetarin, ne kemi vendosur që duhet të vazhdojmë sonte në Capitol,” tha Pelosi.

Next Post

AHMETI uron presidentin Joe Biden: Demokracia ngadhënjeu

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka uruar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden pas konfirmimit final të fitores së tij nga Kongresi amerikan. “Të dy dhomat e Kongresit Amerikan në seancë të përbashkët konfirmuan fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden në zgjedhjet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: