Shikoni vilën luksoze ku do të zhvillohet takimi historik i Biden dhe Putin

vull

Mund të ketë çështje madhore për të diskutuar, por ambienti i vendosjes së presidentëve amerikanë dhe rusë në një vilë madhështore të shekullit të 18-të me pamje nga Liqeni i Gjenevës do të jetë  paqësor.

Takimi i parë ballë për ballë midis Joe Biden në presidencë dhe homologut të tij rus Vladimir Putin mund të zgjasë katër deri në pesë orë ose më shumë.

Disa nga temat që do të diskutohen të Mërkurën janë kontrolli i armëve, sulmet kibernetike dhe ndërhyrjet në zgjedhje.

Sidoqoftë, nuk do të ketë vakte dhe presidentët rusë dhe amerikanë do të mbajnë konferenca të veçanta për shtyp, një shenjë e marrëdhënieve të acaruara.

Next Post

Famir Dehari: Falënderimi dhe mirënjohja e qytetarëve është pasuria më e madhe

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, sot ka vizituar punimet në rregullimin e rrugëve të fshatit Lajthizë, me ç’rast i emocionuar ka shkruar në rrjetin social “zemra mal”. Këtë vizitë, e ka përcjellë edhe mediumi nacional, me ç’rast, kryetari Dehari ka theksuar se “nuk ka gjë më të çmuar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: