Tërmet i ri në detin Adriatik

vull

Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare tha se një tërmet me madhësi 3.7 të shkallës Rihter goditi Detin Adriatik rreth 18:50.

Epiqendra ishte 120 km në veri të Splitit.

Si kujtesë, një tërmet i fortë u ndie edhe dje. Shkalla e tërmetit ishte 4.2 në shkallën Rihter, sipas sizmologëve nga Shërbimi Sizmologjik i Republikës së Kroacisë, dhe epiqendra ishte 60 km në jug të Vis.

Zona e Adriatikut gjithashtu u trondit gjatë fundjavës. Të Shtunën, sizmologët nga Shërbimi Sizmologjik regjistruan dy tërmete në detin në jug të Visit.

Next Post

Nuk ka kushte që një seancë mbahet për të shtyrë regjistrimin sonte

Nuk ka kushte që një seancë e Kuvendit të mbahet sot për të shtyrë regjistrimin. Ky është epilogu i koordinimit të pasdites me Kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi, informojnë grupet parlamentare. Sipas tyre, nëse krijohen kushte, seanca do të mbahet nesër. Koordinatori i grupit parlamentar Aleanca për Shqiptarët Alternativë ishte kundër […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: