Tmerr në Brazil: Një shkëmb ra mbi varkat me turistë teksa kalonte nën një ujëvarë, të paktën shtatë të vdekur (VIDEO)

vull
0 0
Read Time:34 Second

Të paktën shtatë persona u vranë, tre u zhdukën dhe nëntë u plagosën rëndë kur një shkëmb goditi një motobarkë nën një ujëvarë në Brazilin juglindor të shtunën, tha shërbimi lokal i zjarrfikësve.

 

Blloku i shkëmbinjve u shkëput papritur nga muri i kanionit dhe goditi disa varka, duke shkaktuar një valë të madhe mbi Liqenin Furnace në rajonin Capitolio të shtetit Minas Gerais, thanë zyrtarët lokalë.

Një video që qarkullon në rrjetet sociale tregon momentin kur një bllok i madh gurësh është përplasur në ujë dhe me atë rast të paktën një varkë është fundosur.

Autoritetet thonë se zjarrfikësit dhe zhytësit po kërkojnë për 20 persona që besohet se janë të zhdukur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Shtrenjtim i derivateve të naftës!!!

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), miratoi vendimin, me të cilin kryhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 2,24 % në raport me vendimin e datës 3.1.2022. Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUPER BS-98 rriten për 2,00 denar/litër, ndërsa […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: