Ukrainasit pretendojnë se kanë kapur nënkolonelin rus: Ai kishte veshur pantallonat dhe çorapet e ushtrisë sonë

vull

Sipas njoftimit në llogarinë zyrtare në Twitter të Forcave të Armatosura të Ukrainës, ai është nënkolonel i ushtrisë ruse.

Në njoftim, ata kanë shpërndarë një foto të oficerit rus të kapur, ku shihet edhe letërnjoftimi i tij ushtarak.

Në përshkrimin e fotografisë ata përmendën edhe një gjë interesante lidhur me pajisjet me të cilat është kapur nënkoloneli.

“Nënkoloneli rus u kap: ai kishte veshur mbathje dhe çorape të Forcave të Armatosura të Ukrainës,” tha Forcat e Armatosura të Ukrainës.

Nga rruga, ushtria ukrainase pretendon se është shumë efikase në eliminimin e oficerëve të lartë rusë. Sipas të dhënave të tyre, që nga fillimi i luftës, ata kanë neutralizuar deri në pesë gjeneralë të ushtrisë ruse dhe zëvendëskomandantin e flotës ruse të Detit të Zi.

Next Post

Skandal në Kampionatin Botëror në Beograd, garueses kosovare ja kanë mbuluar flamurin e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në Kampionatin Botëror të sallave të mbyllura, Gresa Bakraqi, është përballur me një sërë shqetësimesh pasi organizatorët vendosën të mbulojnë flamurin e vendit të saj. Përfaqësuesja e vetme e Kosovës u ankua për trajtimin që iu bë në Kampionatin Botëror të sallës së mbyllur, i cili u […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: