Unë mund t’ju tregoj për ndryshimin e kufijve në Ballkanin Perëndimor

vull

Pas Ministrit gjerman të Punëve të Jashtme, Haiko Massa, zëdhënësi i Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Stefan Seibert, gjithashtu foli kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan.


Seibert foli sot në një konferencë të rregullt të zëdhënësve të qeverisë gjermane kundër ndryshimit të kufijve përgjatë vijave etnike në Ballkanin Perëndimor.

I pyetur nga Deutsche Welle nëse qeveria gjermane ka vendosur linja të kuqe që nuk duhen shkelur në rastin e një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Seibert tha:

Next Post

Kuqezinjtë ndaj Strugës kërkojnë fitoren e 9-të me radhë

Kuqezinjtë me përballjen ndaj Struga Trim&Lum hyjnë në tre xhirot e fundit të këtij sezoni, të cilin prej dy xhirosh e kemi mbyllur matematikisht dhe titulli mbetet vetëm zyrtarisht të konfirmohet përmes dorëzimit të trofeut për kampionët e vendit. Me objektivin e realizuar, Shkëndija në mesjavë deklasoi 5:3 Rabotniçkin në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: