Vrasësi i 49 myslimanëve në Zelandë të Re e kishte idhull Millosh Obiliqin (VIDEO)

vull

Personi i dyshuar për sulmet e kryera në xhami në Zelandë të Re ku mbetën të vdekur 49 persona si dhe u lënduan shumë të tjerë, e kishte idhull Millosh Obiliqin i cili është figurë kombëtare e Serbisë.

28 vjeçari Brenton Tarrant, nuk i kishte kursyer lëvdatat e tij për vrasjet që Obiliq kishte kryer ndaj otomanëve mysliman që në atë kohë konsideroheshin si një superfuqi botërore.

Kujtojmë se ushtaraku Millosh Obiliq është i njohur në historinë serbe për Betejën e Kosovës që është zhvilluar në vitin 1389 kundër Perandorisë Osmane.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Next Post

Champions League, këto janë katër super përballjet e çerekfinaleve

Në Nyon është hedhur shorti i Champions League për fazën çerekfinale, teksa Barcelona do të sfidojë Manchester United, ndërkohë që Juventus ka “peshkuar” Ajax-in. Liverpooli do ta ketë të thjeshtë ndaj Liverpoolit, ndëkrohë që do të ketë edhe një duel anglez mes City-it dhe Tottenham. I ftuar special për të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: